رد کردن لینک ها

طراحی بروشور

اشتراک گذاری

طراحی بروشور

این مقاله به نکاتی در خصوص طراحی بروشور اشاره می نماید. بروشورها معمولاً به منظور معرفی کالا یا محصولات و خدمات یک شرکت یا مؤسسه و … طراحی می شوند. تفاوت بروشور و کاتالوگ در این است که کاتالوگ در زمینه جذب نمایندگان فروش و ارائه اطلاعات جزئی تر به کار می رود و در تیراژ کم تر به انتشار می رسد.

طراحی بروشور گلدن نت

ولی در حقیقت بروشور در اختیار مخاطب هدف یا همان مصرف کننده قرار می گیرد و در تیراژ بالایی منتشر می شود. چاپ بروشور معمولاً در برگه هایی با گرم کمتر صورت می گیرد. ضمن اینکه بروشورها در نواحی و مکان هایی که شرکت یا سازمان در آن یا حوالی آن واقع شده اند، در اختیار مخاطبین قرار می گیرند.

در طراحی بروشور هیچ محدودیتی در رابطه با ابعاد طراحی وجود ندارد. ضمناً اطلاعات کاربردی و مصرفی کالا یا محصول یا خدمات در آن درج شده است. در بروشورها تصاویرجذاب و با کیفیت که اثرات فراوانی در تصمیم گیری و انتخاب مصرف کننده دارد، در آن قرار می گیرد.

ذکر کارکردها، ابعاد، جنس و سایر اطلاعات ظاهری محصولات در بروشور اهمیت بسیار زیادی دارد. در زمینه ثبت برند مؤسسات و شرکت ها و محصولات، بروشور در حقیقت نماینده فروش شما می باشد. در نتیجه توصیه می شود در طراحی بروشور کاملاً ماهرانه به معرفی برند محصولات یک شرکت اقدام نمایید و مخاطب را نسبت به تهیه و استفاده از محصول ترغیب و تشویق نمایید.

معنی لغوی بروشور در عرصه کسب و کار و تجارت، ارائه اطلاعات کامل در رابطه با فرایند یا عملکرد یک محصول می باشد. در حقیقت بروشور نقش یک دفترچه راهنما را در خصوص محصولات ایفا می کند. طراح در طراحی بروشور، امکان تغییر ابعاد آن را دارد.

طراحی بروشور مطابق با سلیقه طراح و کارفرما به شکل بروشور سه لتی، بروشور دولتی وغیره صورت می گیرد. اطلاعات موجود در بروشور فهرست وار، مختصر، مفید و به ترتیب اولویت درج می شود. در طراحی بروشور شتاخت مخاطبین اهمیت بسیاری دارد، زیرا با شناخت مخاطبین و تحلیل روانشناسانه وی، می توان پی برد چه نوع طراحی و متنی او را مشتاق به مطالعه بروشور می کند.

نکات اساسی در طراحی یک بروشور

  • تا حد امکان مطالب را به طور خلاصه وار درج نمایید؛ چرا که تفسیر و توضیحات طولانی مخاطبان را از مطالعه بروشور دلسرد می کند.
  • صفحاتی که به عنوان جلد بروشور در نظر گرفته می شود بهتر است دارای ترکیب رنگ و تصاویر زیبا و جذابی باشند.
  • محتویات به ترتیب اولویت و اهمیت در بروشور ذکر شود.
  • در طراحی بروشور می بایست ضوابط و اصول گرافیکی رعایت شود. ضمن اینکه محتوای متن با تصاویر درج شده در بروشور مرتبط باشد.
  • جنس کاغذ چاپی مطابق با نوع طراحی و نیز انعطاف کافی برای تا خوردن آن تعیین می شود.
  • شناخت و تجزیه و تحلیل مخاطبین در تعیین شکل و فرم طراحی بروشور اهمیت بسیاری زیادی دارد.
  • حفظ تنوع و بکارگیری از خلاقیت در طراحی برگه های بروشور، استفاده از رنگ های سازمانی، درج آرم یا لوگوی محصولات  از جمله اصول طراحی بروشور به شمار می آید.

 

 

 

گروه رسانه های آنلاین گلدن نت

 

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه