رد کردن لینک ها

طراحی کاتالوگ

اشتراک گذاری

طراحی کاتالوگ

ممکن است در ابتدا طراحی کاتالوگ کار بسیار ساده ای به نظر آید؛ اما توجه به نکاتی که در این مقاله به آنها اشاره می نماییم میتواند اثرات فراوانی در زیبایی و جذابیت طراحی کاتالوگ شما داشته باشد.

 

طراحی کاتالوگ گلدن نت

 

تعیین هدف

در شروع طراحی کاتالوگ می بایست اطلاع داشته باشید که هدف مشتری از تهیه آن چیست. ضمن اینکه آن محصول چه کاربردهایی می تواند داشته باشد. توصیه می شود به درخواست ها و توضیحات مشتری بها دهید و سبک طراحی خود را مطابق با نیازهای وی تعیین نمایید.

انتخاب کاغذ مناسب

در طراحی کاتالوگ انتخاب جنس و سایز کاغذ بسیار اهمیت دارد. انتخاب رنگ های مورد استفاده برای کاغذهای گوناگون تفاوت خواهد داشت. طراحی برای یک کاتالوگ سایز A5 و سایز A4 بسیار متفاوت است. بنابراین پیش از هر اقدامی ویژگی های کاغذ مصرفی را تعیین نمایید.

محدود نمودن فونت ها

شما برای طراحی کاتالوگ به فونت های زیادی نیاز ندارید. برخی از طراحان تصور می کنند که با افزایش تعداد برگه های یک کاتالوگ لازم است از تعداد فونت های بیشتری نیز استفاده نمایند تا زیبایی طرحشان دو چندان شود.

اما این تصور اشتباهی است. توصیه می شود شما از سه فونت گوناگون ولی مناسب استفاده نمایید. اولین فونت برای عناوین اصلی، دومین فونت برای عناوین فرعی و سومین فونت برای متون صفحات.

رعایت اصول نگارشی

مهم ترین قسمت برای طراحی یک کاتالوگ انتقال اطلاعات به مخاطبان آن می باشد. بنابراین بازخوانی و اصلاح متن، انتخاب مناسب عناوین و رعایت اصول نگارشی اهمیت فراوانی دارد.

طراحی یک کاتالوگ با استفاده از قلم و کاغذ

پیش از طراحی ایده های خود از طریق نرم افزارهای گرافیکی، طرح کلی کاتالوگ خود را با دست بکشید. بعد از اتمام طراحی اتان روی کاغذ آن را به مشتری خود نشان دهید. سپس هرطرحی که مورد پسند مشتری بود روی کامپیوتر خود اجرا نمایید.

تناسب طراحی کاتالوگ با زمینه کاری

طرح شما می بایست پس از انتشار احساس مطلوبی را در نگاه اول به مخاطبین انتقال دهد. برای این کار لازم است تناسب لازم میان طرح شما، محصول عرضه شده، زمینه کاری مؤسسه یا شرکت و مشتریان هدف شرکت برقرار نمایید.

مثلاً اگر برای یک مؤسسه خیریه طراحی کاتالوگ انجام می دهید نبایست طراحی و زمینه کاری شما خیلی شیک و لوکس بنظر آید چرا که امکان دارد اشخاصی که آن را ملاحظه می کنند تصور کنند که چه هزینه هنگفتی برای اینکار صرف شده است.

عکاسی از محصولات

به منظور افزایش کیفیت طراحی کاتالوگ و به ویژه برای تبلیغات بهتر و فروش بیشتر محصولات یک شرکت شما به عکاسی صنعتی از محصولات نیاز خواهید داشت. گرفتن عکس های زیبا و مناسب موجب زیبایی و جذابیت کاتالوگ شما خواهد شد.

ضمن اینکه اگر قصد دارید تصاویر مورد نظر خود را از طریق اینترنت بیابید بهتر است عکس هایی را تعیین نمایید که کمتر دیده شده باشند و واقعی بنظر آیند.

 

 

گروه رسانه های آنلاین گلدن نت

 

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه