رد کردن لینک ها

نکاتی در طراحی بروشورها

اشتراک گذاری

نکاتی در طراحی بروشورها

لوگو و نام

در این مقاله نکاتی در طراحی بروشورها ذکر شده است. ذکر نام شرکت و لوگوی آن از ضرورتهای اولیه طراحی بروشور و کاتالوگ به شمار می آید. در صورتی که بروشورهای دو لتی دارای یک صفحه رویی به عنوان جلد باشند؛ می بایست نام و آرم شرکت و نیز سوتیتر آن در این برگه قید شود.

 

نکاتی در طراحی بروشورها گلدن نت

 

رنگ بندی و عکس ها

از جمله نکاتی در طراحی بروشورها این است که از عکس و تصاویر به طور غیرمستقیم یا مستقیم با کیفیت مناسب و رنگ ها با تونالیته بیشتری استفاده نمایید. این تصاویر به دو گروه تقسیم می شوند:

گروه اول تصاویری است از محصولات، خدمات شرکت یا شرکت صاحب بروشور (که به آنها عکس های صنعتی و مستقیم می گویند و توصیه می شود در لابراتوآرهای عکاسی تهیه شوند.)

عکس ها و تصاویر گروه دوم در ظاهر بی ربطی هستند؛ اما در واقع برای توصیف و تحلیل خدمات مؤسسه یا سازمان، به کار می روند. (این عکس ها، معمولاً در بروشور شرکت هایی استفاده می شوند که کارهای خدماتی انجام می دهند.)

هرچه تصاویر موجود در یک بروشور بیشتر باشد، موفقیت دیداری بروشور در جذب مخاطبین، افزایش پیدا می کند. ضمن اینکه بهتر است تصاویری که قبلاً در آثار دیگری استفاده شده، به کار برده نشود.

متن بروشور

از جمله نکاتی در طراحی بروشورها باید گفت سعی کنید از جملات ضروری و کوتاه استفاده نمایید. بهتر است پیام هر تصویر و متنی به سرعت و در کوتاه ترین زمان ممکن به مخاطبین منتقل شود.

اصول مشتری مداری

از جمله نکاتی در طراحی بروشورها بررسی نوع سفارش و سفارش دهنده می باشد که می بایست پیش از شروع طراحی به آن توجه نمود. این امر شما را در انتخاب تصاویر بروشور کمک می کند و در کل موجب می شود شما با سلیقه سفارش دهنده آشنایی داشته باشید.

جهت تشویق مشتری، احترام به مخاطب را در اولویت کار خود قرار دهید. زیرا این مشتری مداری، باعث ایجاد میل و رغبت در افراد، برای تهیه محصولات آن شرکت می شود. پس از به پایان رساندن کار طراحی و یا در زمان انجام کار، بخش هایی را برای ایجاد تغییرات احتمالی در تصویب نهایی به وسیله سفارش دهنده در نظر بگیرید.

توجه به نظر سفارش دهنده برای اعمال تغییرات نهایی، اهمیت بسیاری دارد؛ چرا که علاوه بر جلب اعتماد از کار شما، موجب ایجاد رغبت در وی برای انجام کارهای بعدی با شما خواهد شد. چنانچه نظر سفارش دهنده، غیر حرفه ای باشد و به کار شما لطمه وارد کند، می توانید با شرح دلایل خود، وی را متقاعد نموده و اگر توضیحات شما منطقی باشد، وی بدون شک با شما موافقت خواهد کرد.

 

 

گروه رسانه های آنلاین گلدن نت

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه