رد کردن لینک ها

پوستر تبلیغاتی

اشتراک گذاری

پوستر تبلیغاتی

سریع‌ترین روش، جهت برقراری ارتباط با مخاطبان و انتقال پیام استفاده از پوستر تبلیغاتی است. در صورتی یک تبلیغ سودمند خواهد بود که از طراحی ویژه و منحصر به فردی برخوردار باشد.

گاهی پوسترها تنها جنبه تبلیغاتی دارند، ولی بعضی از شرکت ها روی آن بسیار متمرکز می شوند تا آن پوستر به عنوان یک ابزار تبلیغاتی و قابل رقابت و موفق برای شناخته شدن شرکت شان باشد.

پوستر تبلیغاتی گلدن نت

برای هر شرکت اقدام به معرفی و عرضه محصولات در قالب نسخه‌های چاپی به روش اثرگذار کاری دشوار و چالش برانگیز می باشد. یک پوستر تبلیغاتی طنز با یک ایده ی جالب و طنز شروع می شود، ولی می بایست به این ایده خلاقانه روح بخشید و آن را به یک جلوه بصری جذاب تبدیل نمود.

برای اینکه پوستر تبلیغاتی اثرگذار باشد لازم است در آن از متون زیبا استفاده نمود، به عنوان مثال فلان هنرمند از این مکان دیدن کرده است و یا فلان بازیگر در این رستوران غذا خورده است. در این صورت اکثر افراد به یکدیگر اطلاع رسانی می کنند تا از فروشگاه شما دیدن کنند.

طراحی پوسترهای تبلیغاتی

صفحه آرایی و طراحی پوستر، مهم ترین بخش از طراحی پوستر تبلیغاتی به شمار می آید. علاوه بر تعیین مکان هایی که پوستر در آنجا نصب می شود، رعایت ضوابط و اصول طراحی پوستر و به تصویر کشیدن ایده های هنرمندانه اثرات فراوانی در جلب توجه مخاطبین ایفا می نماید.

در طراحی یک پوستر تبلیغاتی لازم است خلاصه مطلب را واضح و صریح ذکر نمود؛ چرا که فرد عابر فرصتی جهت تحلیل نمودن، هضم پیچیدگی و مطالعه توضیحات طولانی را ندارد. از استانداردها و ضوابط طراحی می توان به تناسب و ابعادی که در اندازه چاپ پوستر و متون و عکس هایی که روی پوستر به چاپ می رسند، اشاره نمود.

سایز متن در طراحی، لازم است خوانا و روان باشند. ابعاد عکس هایی که در طراحی به کار برده می شوند، می بایست واضح و قابل تشخیص باشند. کیفیت تصاویر و تلفیق رنگ‌های مورد استفاده در طراحی پوسترهای تبلیغاتی و چاپ آن، اثرات فراوانی در جذب مخاطبین خواهند داشت.

یکی از نکات اساسی در جذب مخاطب، توجه به مکان نصب پوستر می باشد؛ بدین جهت که اگر عابر تنها در کمتر از چند ثانیه بتواند پوستر را تماشا کند، می بایست متنی کوتاه و اثرگذار، همراه با عکسی زیبا، با کیفیت و متناسب با خدمات یا محصولات خود در طراحی استفاده نمود که در زمانی محدود احساس آشنایی و درک و علاقه به امتحان کردن آن را در مخاطب القا نماید.

محتوای متن بیشترین اثر را در ذهن مخاطب خواهد داشت. از دیگر نکات با اهمیت در طراحی پوسترها، تکراری نبودن متون، تصاویر و ترکیب رنگ‌ها است؛ چرا که مخاطبین با دیدن تصاویر و طرح های تکراری بدون توجه کردن به محتوای آن عبور خواهد کرد. در نتیجه طراحی جدید و متفاوت پوستر و جذاب بودن آن می‌تواند پوستر تبلیغاتی شما را در میان سایر پوسترها زبانزد کند.

 

 

گروه رسانه های آنلاین گلدن نت

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه